SDE0403A-220M
Bourns
Inductor Power Unshielded Wirewound 22uH 20% 1MHz Ferrite 700mA 351mOhm DCR Automotive T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: SDE0403A220M
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Bourns
  • Part No:
    SDE0403A-220M
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    2000
  • Inductance:
    22 uH
  • Type:
    Power
  • Impedance:
    N/A
  • Tolerance:
    20 %
  • Technology:
    Wirewound
  • Maximum DC Current:
    0.7(Typ) A
  • Maximum DC Resistance:
    0.351 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C