RLB9012-561KL
Bourns
Inductor Power Wirewound 560uH 10% 1KHz 20Q-Factor Ferrite 640mA 1.4Ohm DCR RDL Bag
Description +
Search Keywords: RLB9012561KL
  • Part No:
    RLB9012-561KL
  • Inductance:
    560 uH
  • Lead Pitch:
    5 mm
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Resistance:
    1.4 Ohm
  • Maximum DC Current:
    640 mA