RLB9012-470KL
Bourns
Inductor Power Wirewound 47uH 10% 1KHz 30Q-Factor Ferrite 1.77A 0.16Ohm DCR RDL Bag
Description +
Search Keywords: RLB9012470KL
  • Part No:
    RLB9012-470KL
  • Inductance:
    47 uH
  • Lead Pitch:
    5 mm
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Resistance:
    160 mOhm
  • Maximum DC Current:
    1.77 A