RLB9012-392KL
Bourns
Inductor Power Wirewound 3.9mH 10% 1KHz 15Q-Factor Ferrite 270mA 9.9Ohm DCR RDL Bag
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
TRAY Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: RLB9012392KL
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Bourns
  • Part No:
    RLB9012-392KL
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    200
  • Inductance:
    3.9 mH
  • Type:
    Power
  • Impedance:
    N/A
  • Lead Pitch:
    5 mm
  • Tolerance:
    10 %
  • Technology:
    Wirewound
  • Maximum DC Resistance:
    9.9 Ohm
  • Maximum DC Current:
    270 mA