RLB1314-680KL
Bourns
Inductor Power Wirewound 68uH 10% 1KHz 80Q-Factor Ferrite 1.2A 0.092Ohm DCR RDL Bag
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
BULK Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: RLB1314680KL
  • Part No:
    RLB1314-680KL
  • RoHS:
    Yes
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    130
  • Inductance:
    68 uH
  • Lead Pitch:
    7 mm
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Resistance:
    92 mOhm
  • Maximum DC Current:
    1.2 A