RLB1314-4R7ML
Bourns
Inductor Power Wirewound 4.7uH 20% 1KHz 100Q-Factor Ferrite 4.7A 9mOhm DCR RDL Bag
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
BULK Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: RLB13144R7ML
  • Part No:
    RLB1314-4R7ML
  • RoHS:
    Yes
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    150
  • Inductance:
    4.7 uH
  • Lead Pitch:
    9 mm
  • Tolerance:
    20 %
  • Maximum DC Resistance:
    9 mOhm
  • Maximum DC Current:
    4.7 A