RLB1314-472KL
RLB1314-472KL
Bourns
In Stock: 0
Minimum Order: 130
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
RLB1314-472K
Bourns
Inductor Power Wirewound 4.7mH 10% 1KHz 50Q-Factor Ferrite 140mA 5.6Ohm DCR RDL Bag
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Non-Compliant
Discontinued & Replaced
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: RLB1314472K
  • Part No:
    RLB1314-472K
  • RoHS:
    No
    CN
    1
  • Inductance:
    4.7 mH
  • Lead Pitch:
    7 mm
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Resistance:
    5.6 Ohm
  • Maximum DC Current:
    140 mA