RLB1314-100KL
Bourns
Inductor Power Wirewound 10uH 10% 1KHz 140Q-Factor Ferrite 3.2A 15mOhm DCR RDL Bag
RoHS Compliant
BULK Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: RLB1314100KL
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Bourns
  • Part No:
    RLB1314-100KL
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    150
  • Inductance:
    10 uH
  • Type:
    Power
  • Impedance:
    N/A
  • Lead Pitch:
    9 mm
  • Tolerance:
    10 %
  • Technology:
    Wirewound
  • Maximum DC Resistance:
    15 mOhm
  • Maximum DC Current:
    3.2 A