RLB0914-4R7ML
RLB0914-4R7ML
Bourns
In Stock: 800
Minimum Order: 200
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
RLB0914-4R7M
Bourns
Inductor Power Wirewound 4.7uH 20% 7.96MHz 20Q-Factor Ferrite 3.2A 33mOhm DCR RDL Bag
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Non-Compliant
Discontinued & Replaced
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: RLB09144R7M
  • Part No:
    RLB0914-4R7M
  • RoHS:
    No
    CN
    1
  • Inductance:
    4.7 uH
  • Type:
    Power
  • Lead Pitch:
    5 mm
  • Tolerance:
    20 %
  • Technology:
    Wirewound
  • Maximum DC Resistance:
    33 mOhm
  • Maximum DC Current:
    3.2 A