RLB0914-470KL
RLB0914-470KL
Bourns
In Stock: 2,000
Minimum Order: 200
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
RLB0914-470K
Bourns
Inductor Power Wirewound 47uH 10% 2.52MHz 30Q-Factor Ferrite 1.5A 140mOhm DCR RDL Bag
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Non-Compliant
Discontinued & Replaced
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: RLB0914470K
  • Part No:
    RLB0914-470K
  • RoHS:
    No
    CN
    1
  • Inductance:
    47 uH
  • Type:
    Power
  • Lead Pitch:
    5 mm
  • Tolerance:
    10 %
  • Technology:
    Wirewound
  • Maximum DC Resistance:
    140 mOhm
  • Maximum DC Current:
    1.5 A