RLB0914-390KL
Bourns
Inductor Power Wirewound 39uH 10% 2.52MHz 30Q-Factor Ferrite 1.6A 0.13Ohm DCR RDL Bag
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
TRAY Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: RLB0914390KL
  • Part No:
    RLB0914-390KL
  • RoHS:
    Yes
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    200
  • Inductance:
    39 uH
  • Type:
    Power
  • Lead Pitch:
    5 mm
  • Tolerance:
    10 %
  • Technology:
    Wirewound
  • Maximum DC Resistance:
    130 mOhm
  • Maximum DC Current:
    1.6 A