RLB0914-151KL
RLB0914-151KL
Bourns
In Stock: 2,800
Minimum Order: 200
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
RLB0914-151K
Bourns
Inductor Power Wirewound 150uH 10% 796KHz 30Q-Factor Ferrite 800mA 370mOhm DCR RDL Bag
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Non-Compliant
Discontinued & Replaced
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: RLB0914151K
  • Part No:
    RLB0914-151K
  • RoHS:
    No
    CN
    1
  • Inductance:
    150 uH
  • Type:
    Power
  • Lead Pitch:
    5 mm
  • Tolerance:
    10 %
  • Technology:
    Wirewound
  • Maximum DC Resistance:
    370 mOhm
  • Maximum DC Current:
    800 mA