RLB0914-102KL
Bourns
Inductor Power - Wirewound - 8.7 (Dia.) x 12mm - 1 mH - 252KHz - 300 mA - 2.1 Ohm.
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
TRAY Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: RLB0914102KL
  • Part No:
    RLB0914-102KL
  • RoHS:
    Yes
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    200
  • Inductance:
    1 mH
  • Type:
    Power
  • Lead Pitch:
    5 mm
  • Tolerance:
    10 %
  • Technology:
    Wirewound
  • Maximum DC Resistance:
    2.1 Ohm
  • Maximum DC Current:
    300 mA