RLB0913-100K
Bourns
Inductor Power Wirewound 10uH 10% 1KHz 50Q-Factor Ferrite 3.1A 0.045Ohm DCR RDL Tray
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
TRAY Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: RLB0913100K
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Bourns
  • Part No:
    RLB0913-100K
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    200
  • Inductance:
    10 uH
  • Type:
    Power7081
  • Impedance:
    N/A
  • Lead Pitch:
    5 mm
  • Tolerance:
    107080%
  • Technology:
    Wirewound7078
  • Maximum DC Resistance:
    0.045 Ohm