RLB0812-560KL
Bourns
Inductor Power Wirewound 56uH 10% 2.52MHz 30Q-Factor Ferrite 400mA 450mOhm DCR RDL Bag
Description +
Search Keywords: RLB0812560KL
  • Part No:
    RLB0812-560KL
  • Inductance:
    56 uH
  • Lead Pitch:
    3 mm
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Resistance:
    450 mOhm
  • Maximum DC Current:
    400 mA