RLB0812-473KL
Bourns
Inductor Power Wirewound 47mH 10% 79.6KHz 60Q-Factor Ferrite 16mA 162Ohm DCR RDL Bag
Description +
Search Keywords: RLB0812473KL
  • Part No:
    RLB0812-473KL
  • Inductance:
    47 mH
  • Lead Pitch:
    3 mm
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Resistance:
    162 Ohm
  • Maximum DC Current:
    16 mA