RLB0812-391KL
Bourns
Inductor Power Wirewound 390uH 10% 796KHz 45Q-Factor Ferrite 180mA 1.8Ohm DCR RDL Bag
Description +
Search Keywords: RLB0812391KL
  • Part No:
    RLB0812-391KL
  • Inductance:
    390 uH
  • Lead Pitch:
    3 mm
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Resistance:
    1.8 Ohm
  • Maximum DC Current:
    180 mA