RLB0812-331KL
Bourns
Inductor Power Wirewound 330uH 10% 796KHz 45Q-Factor Ferrite 200mA 1.6Ohm DCR RDL Bag
Description +
Search Keywords: RLB0812331KL
  • Part No:
    RLB0812-331KL
  • Inductance:
    330 uH
  • Lead Pitch:
    3 mm
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Resistance:
    1.6 Ohm
  • Maximum DC Current:
    200 mA