RLB0812-221KL
Bourns
Inductor Power Wirewound 220uH 10% 796KHz 45Q-Factor Ferrite 240mA 1.2Ohm DCR RDL Bag
Description +
Search Keywords: RLB0812221KL
  • Part No:
    RLB0812-221KL
  • Inductance:
    220 uH
  • Lead Pitch:
    3 mm
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Resistance:
    1.2 Ohm
  • Maximum DC Current:
    240 mA