RLB0812-182KL
Bourns
Inductor Power Wirewound 1.8mH 10% 252KHz 60Q-Factor Ferrite 90mA 7Ohm DCR RDL Bag
Description +
Search Keywords: RLB0812182KL
  • Part No:
    RLB0812-182KL
  • Inductance:
    1.8 mH
  • Lead Pitch:
    3 mm
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Resistance:
    7 Ohm
  • Maximum DC Current:
    90 mA