RLB0812-152KL
RLB0812-152KL
Bourns
In Stock: 0
Minimum Order: 400
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
RLB0812-152K
Bourns
Inductor Power Wirewound 1.5mH 10% 252KHz 60Q-Factor Ferrite 100mA 6Ohm DCR RDL Bag
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Non-Compliant
Discontinued & Replaced
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: RLB0812152K
  • Part No:
    RLB0812-152K
  • RoHS:
    No
    CN
    1
  • Inductance:
    1.5 mH
  • Lead Pitch:
    3 mm
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Resistance:
    6 Ohm
  • Maximum DC Current:
    100 mA