RLB0712-331KL
RLB0712-331KL
Bourns
In Stock: 0
Minimum Order: 400
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
RLB0712-331K
Bourns
Inductor Power Wirewound 330uH 10% 1KHz 20Q-Factor Ferrite 200mA 1.1Ohm DCR RDL Bag
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Non-Compliant
Discontinued & Replaced
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: RLB0712331K
  • Part No:
    RLB0712-331K
  • RoHS:
    No
  • HTS:
  • COO:
    CN
    1
  • Inductance:
    330 uH
  • Lead Pitch:
    3 mm
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Resistance:
    1.1 Ohm
  • Maximum DC Current:
    200 mA