RLB0712-151KL
RLB0712-151KL
Bourns
In Stock: 0
Minimum Order: 400
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
RLB0712-151K
Bourns
Inductor Power Wirewound 150uH 10% 1KHz 20Q-Factor Ferrite 280mA 500mOhm DCR RDL Bag
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Non-Compliant
Discontinued & Replaced
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: RLB0712151K
  • Part No:
    RLB0712-151K
  • RoHS:
    No
  • HTS:
  • COO:
    CN
    1
  • Inductance:
    150 uH
  • Lead Pitch:
    3 mm
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Resistance:
    500 mOhm
  • Maximum DC Current:
    280 mA