RLB0712-120KL
Bourns
Inductor Power Wirewound 12uH 10% 1KHz 20Q-Factor Ferrite 1A 80mOhm DCR RDL Bag
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
BULK Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: RLB0712120KL
  • Part No:
    RLB0712-120KL
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    400
  • Inductance:
    12 uH
  • Lead Pitch:
    3 mm
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Resistance:
    80 mOhm
  • Maximum DC Current:
    1 A