RLB0712-101KL
Bourns
Inductor Power Wirewound 100uH 10% 1KHz 20Q-Factor Ferrite 320mA 400mOhm DCR RDL Bag
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
BULK Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: RLB0712101KL
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Bourns
  • Part No:
    RLB0712-101KL
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    TW
  • ECCN:
    EAR99
    400
  • Inductance:
    100 uH
  • Type:
    Power
  • Impedance:
    N/A
  • Lead Pitch:
    3 mm
  • Tolerance:
    10 %
  • Technology:
    Wirewound
  • Maximum DC Resistance:
    400 mOhm
  • Maximum DC Current:
    320 mA