RLB0608-6R8KL
Bourns
Inductor Power Wirewound 6.8uH 10% 7.96MHz 60Q-Factor Ferrite 620mA 400mOhm DCR RDL Bag
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
BULK Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: RLB06086R8KL
  • Part No:
    RLB0608-6R8KL
  • RoHS:
    Yes
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    800
  • Inductance:
    6.8 uH
  • Lead Pitch:
    2 mm
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Resistance:
    400 mOhm
  • Maximum DC Current:
    620 mA