RLB0608-560KL
Bourns
Inductor Power Wirewound 56uH 10% 2.52MHz 50Q-Factor Ferrite 350mA 1.2Ohm DCR RDL Bag
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
BULK Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: RLB0608560KL
  • Part No:
    RLB0608-560KL
  • RoHS:
    Yes
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    800
  • Inductance:
    56 uH
  • Lead Pitch:
    2 mm
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Resistance:
    1.2 Ohm
  • Maximum DC Current:
    350 mA