RLB0608-1R2ML
Bourns
Inductor Power Wirewound 1.2uH 20% 7.96MHz 60Q-Factor Ferrite 980mA 150mOhm DCR RDL Bag
Description +
Search Keywords: RLB06081R2ML
  • Part No:
    RLB0608-1R2ML
  • Inductance:
    1.2 uH
  • Lead Pitch:
    2 mm
  • Tolerance:
    20 %
  • Maximum DC Resistance:
    150 mOhm
  • Maximum DC Current:
    980 mA