RLB0608-1R0ML
Bourns
Inductor Power Wirewound 1uH 20% 7.96MHz 60Q-Factor Ferrite 1.03A 100mOhm DCR RDL Bag
Description +
Search Keywords: RLB06081R0ML
  • Part No:
    RLB0608-1R0ML
  • Inductance:
    1 uH
  • Lead Pitch:
    2 mm
  • Tolerance:
    20 %
  • Maximum DC Resistance:
    100 mOhm
  • Maximum DC Current:
    1.03 A