RLB0608-150KL
Bourns
Inductor Power Wirewound 15uH 10% 2.52MHz 60Q-Factor Ferrite 500mA 550mOhm DCR RDL Bag
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
BULK Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: RLB0608150KL
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Bourns
  • Part No:
    RLB0608-150KL
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    800
  • Inductance:
    15 uH
  • Type:
    Power
  • Impedance:
    N/A
  • Lead Pitch:
    2 mm
  • Tolerance:
    10 %
  • Technology:
    Wirewound
  • Maximum DC Resistance:
    550 mOhm
  • Maximum DC Current:
    500 mA