RL895-681K-RC
Bourns
RF Choke Bobbin Core 680uH 10% 1KHz 15Q-Factor Ferrite 350mA 1.18Ohm DCR RDL Bag
Description +
Search Keywords: RL895681KRC
  • Part No:
    RL895-681K-RC
  • Inductance:
    680 uH
  • Lead Pitch:
    5 mm
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Resistance:
    1.18 Ohm
  • Maximum DC Current:
    350 mA