RL895-471K-RC
Bourns
RF Choke Bobbin Core 470uH 10% 1KHz 15Q-Factor Ferrite 430mA 890mOhm DCR RDL Bag
Description +
Search Keywords: RL895471KRC
  • Part No:
    RL895-471K-RC
  • Inductance:
    470 uH
  • Lead Pitch:
    5 mm
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Resistance:
    890 mOhm
  • Maximum DC Current:
    430 mA