RL895-103K-RC
Bourns
RF Choke Bobbin Core 10mH 10% 1KHz 80Q-Factor Ferrite 89mA 22Ohm DCR RDL Bag
Description +
Search Keywords: RL895103KRC
  • Part No:
    RL895-103K-RC
  • Inductance:
    10 mH
  • Lead Pitch:
    5 mm
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Resistance:
    22 Ohm
  • Maximum DC Current:
    89 mA