RL824-680K-RC
Bourns
RF Choke Wirewound 68uH 10% 1KHz 58Q-Factor Ferrite 1.24A 130mOhm DCR RDL Bag
Description +
Search Keywords: RL824680KRC
  • Part No:
    RL824-680K-RC
  • Inductance:
    68 uH
  • Lead Pitch:
    5 mm
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Resistance:
    130 mOhm
  • Maximum DC Current:
    1.24 A