RL824-470K-RC
Bourns
RF Choke Wirewound 47uH 10% 1KHz 58Q-Factor Ferrite 1.29A 110mOhm DCR RDL Bag
Description +
Search Keywords: RL824470KRC
  • Part No:
    RL824-470K-RC
  • Inductance:
    47 uH
  • Lead Pitch:
    5 mm
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Resistance:
    110 mOhm
  • Maximum DC Current:
    1.29 A