RL824-152K-RC
Bourns
RF Choke Wirewound 1.5mH 10% 1KHz 45Q-Factor Ferrite 270mA 2.1Ohm DCR RDL Bag
Description +
Search Keywords: RL824152KRC
  • Part No:
    RL824-152K-RC
  • Inductance:
    1.5 mH
  • Lead Pitch:
    5 mm
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Resistance:
    2.1 Ohm
  • Maximum DC Current:
    270 mA