RL824-150K-RC
Bourns
RF Choke Wirewound 15uH 10% 1KHz 135Q-Factor Ferrite 1.93A 65mOhm DCR RDL Bag
Description +
Search Keywords: RL824150KRC
  • Part No:
    RL824-150K-RC
  • Inductance:
    15 uH
  • Lead Pitch:
    5 mm
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Resistance:
    65 mOhm
  • Maximum DC Current:
    1.93 A