RL822-4R7K-RC
Bourns
RF Choke Wirewound 4.7uH 10% 1KHz 20Q-Factor Ferrite 2.27A 300mOhm DCR RDL Bag
Description +
Search Keywords: RL8224R7KRC
  • Part No:
    RL822-4R7K-RC
  • Inductance:
    4.7 uH
  • Lead Pitch:
    5 mm
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Resistance:
    300 mOhm
  • Maximum DC Current:
    2.27 A