RL822-2R2K-RC
Bourns
RF Choke Wirewound 2.2uH 10% 1KHz 20Q-Factor Ferrite 3.15A 21mOhm DCR RDL Bag
Description +
Search Keywords: RL8222R2KRC
  • Part No:
    RL822-2R2K-RC
  • Inductance:
    2.2 uH
  • Lead Pitch:
    5 mm
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Resistance:
    21 mOhm
  • Maximum DC Current:
    3.15 A