RL622-822K-RC
Bourns
RF Choke Wirewound 8.2mH 10% 252KHz 20Q-Factor Ferrite 50mA 21Ohm DCR RDL Bag
Description +
Search Keywords: RL622822KRC
  • Part No:
    RL622-822K-RC
  • Inductance:
    8.2 mH
  • Lead Pitch:
    5 mm
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Resistance:
    21 Ohm
  • Maximum DC Current:
    50 mA