RL622-820K-RC
Bourns
RF Choke Wirewound 82uH 10% 2.52MHz 30Q-Factor Ferrite 1.1A 230mOhm DCR RDL Bag
Description +
Search Keywords: RL622820KRC
  • Part No:
    RL622-820K-RC
  • Inductance:
    82 uH
  • Lead Pitch:
    5 mm
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Resistance:
    230 mOhm
  • Maximum DC Current:
    1.1 A