RL622-391K-RC
Bourns
RF Choke Wirewound 390uH 10% 796KHz 20Q-Factor Ferrite 480mA 1Ohm DCR RDL Bag
Description +
Search Keywords: RL622391KRC
  • Part No:
    RL622-391K-RC
  • Inductance:
    390 uH
  • Lead Pitch:
    5 mm
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Resistance:
    1 Ohm
  • Maximum DC Current:
    480 mA