RL622-271K-RC
Bourns
RF Choke Wirewound 270uH 10% 796KHz 20Q-Factor Ferrite 570mA 750mOhm DCR RDL Bag
Description +
Search Keywords: RL622271KRC
  • Part No:
    RL622-271K-RC
  • Inductance:
    270 uH
  • Lead Pitch:
    5 mm
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Resistance:
    750 mOhm
  • Maximum DC Current:
    570 mA