RL622-270K-RC
Bourns
RF Choke Wirewound 27uH 10% 2.52MHz 30Q-Factor Ferrite 1.7A 80mOhm DCR RDL Bag
Description +
Search Keywords: RL622270KRC
  • Part No:
    RL622-270K-RC
  • Inductance:
    27 uH
  • Lead Pitch:
    5 mm
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Resistance:
    80 mOhm
  • Maximum DC Current:
    1.7 A