RL622-1R0K-RC
Bourns
RF Choke Wirewound 1uH 10% 7.96MHz 20Q-Factor Ferrite 10A 13mOhm DCR RDL Bag
Description +
Search Keywords: RL6221R0KRC
  • Part No:
    RL622-1R0K-RC
  • Inductance:
    1 uH
  • Lead Pitch:
    5 mm
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Resistance:
    13 mOhm
  • Maximum DC Current:
    10 A