RL622-182K-RC
Bourns
The RL622-182K-RC is a radial lead RF choke with an inductance of 1800 µH and a tolerance of ±10%.
Description +
Search Keywords: RL622182KRC
  • Part No:
    RL622-182K-RC
  • Inductance:
    1.8 mH
  • Lead Pitch:
    5 mm
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Resistance:
    6.4 Ohm
  • Maximum DC Current:
    80 mA