RL622-153K-RC
Bourns
RF Choke Wirewound 15mH 10% 79.6KHz 40Q-Factor Ferrite 40mA 37Ohm DCR RDL Bag
Description +
Search Keywords: RL622153KRC
  • Part No:
    RL622-153K-RC
  • Inductance:
    15 mH
  • Lead Pitch:
    5 mm
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Resistance:
    37 Ohm
  • Maximum DC Current:
    40 mA