RL622-122K-RC
Bourns
RF Choke Wirewound 1.2mH 10% 252KHz 50Q-Factor Ferrite 130mA 4Ohm DCR RDL Bag
Description +
Search Keywords: RL622122KRC
  • Part No:
    RL622-122K-RC
  • Inductance:
    1.2 mH
  • Lead Pitch:
    5 mm
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Resistance:
    4 Ohm
  • Maximum DC Current:
    130 mA