RL622-103K-RC
Bourns
RF Choke Wirewound 10mH 10% 79.6KHz 40Q-Factor Ferrite 50mA 25Ohm DCR RDL Bag
Description +
Search Keywords: RL622103KRC
  • Part No:
    RL622-103K-RC
  • Inductance:
    10 mH
  • Lead Pitch:
    5 mm
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Resistance:
    25 Ohm
  • Maximum DC Current:
    50 mA