RL622-102K-RC
Bourns
RF Choke Wirewound 1000uH 10% 252KHz 50Q-Factor Ferrite 0.29A 2.9Ohm DCR RDL Bag
Description +
Search Keywords: RL622102KRC
  • Part No:
    RL622-102K-RC
  • Inductance:
    1 mH
  • Lead Pitch:
    5 mm
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Resistance:
    2.9 Ohm
  • Maximum DC Current:
    290 mA